вівторок, 1 вересня 2015 р.

Перший урок у 5 класі

Тема уроку: «Ми – єдина нація!»

Мета уроку: 
- поглибити знання учнів про історію, природні ресурси, культурну спадщину України;
- формувати культуру взаємовідносин між людьми, повагу до традицій і звичаїв українського народу;
- виховувати почуття патріотизму та духовні цінності особистості;
- сприяти розвитку пізнавального інтересу.
Обладнання та оформлення: Державний Прапор України; класна кімната прикрашена повітряними кульками, елементами народної символіки; телевізор, комп’ютер; записи музики, відеоролики: «Небесна сотня», «Прилбичі».
Хід уроку
І. Організаційний етап
Учні розташовуються в класній кімнаті. Лунає пісня «Лише у нас на Україні».
ІІ. Мотивація навчально-виховної діяльності учнів. Оголошення теми уроку.
Дорогі діти, шановні батьки, я рада вас вітати  у цьому світлому прекрасному класі з початком нового навчального року! Хочу побажати дітям цікавих подорожей по Країні Знань, а вам, батьки, міцного здоров’я, сімейного затишку, впевнено крокуйте зі своїми дітьми у прекрасну Країну дитинства, разом з дітьми відкривайте все нове і цікаве. В добру путь!
Сьогодні свято завітало в школу,
Бо перше вересня, і пролунав дзвінок.
Змужнілі, сонцем загорілі улітку,
Ми розпочнемо Перший наш урок.
Наш перший урок пропоную розпочати такими рядками про Україну.
Моя Україна
На світі багато чудових країн,
Мені наймиліша, найкраща країна,
Яка піднялася, мов Фенікс, з руїн,
Безсмертна моя Україна.
Ти з давніх віків непокірна була
І волю свою боронила невпинно.
Нарешті збулося – її здобула
Звитяжна моя Україна.
На землях твоїх неозорих степів
Живе працьовита і чесна родина,
Хвилюється колосом стиглих хлібів
Моя золота Україна.
В чадах і дібровах в вечірні часи
Чарує нас пісня дзвінка солов’їна,
І чути співочі дівчат голоси, –
Пісення моя Україна.
ІІІ. Основна частина
В ліску шепоче замріяний вітер слова кохання річці синьоокій, а день стоїть у шелестах золота та яскравих кольорах осінніх квітів. Обнялися голубе небо і пожовкле колосся безкраїх степів. Такою ми бачимо під вересневим сонцем нашу неньку – Україну. Вона горда від того, що зуміла виховати людей, здатних об’єднатися на Майдані, здобути волю, вибороти справедливість. Ми заявили про себе, як про велику націю, гідну зайняти достойне місце у світовій спільноті.
Трагічні події в Україні, починаючи з листопада 2013 року, тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. Кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям «Небесна сотня».
(демонстрація відеофрагменту «Небесна сотня»); 
Вшануємо пам’ять Небесної сотні та патріотів, які загтнули в ході АТО хвилиною мовчання.

Дякую!

Народе мій, пишаюся тобою:
Моя душа – частинка твого «Я».
Красою правди у святім двобою
Понад Майданом сонця лик сія.
Є нація! Хай знають всі у світі:
Ми є! Народ піднявся із колін!
І переможно сонце правди світить,
Співає гордо наш Державний Гімн.
(звучить Державний Гімн України).
Україна – це отча земля, рідний край, де ми народилися. Столиця України – Київ. Широкі і чарівні простори, прекрасні села і міста. Могутньо котить до Чорного моря сиві хвилі найбільша річка України – Дніпро. Буйною зеленню шумлять на його берегах сади, ліси. Золотистим морем розливається безкраїми нивами жито-пшениця.
(карта України на екрані)
Погляньте на карту України. На ній позначено кордони української землі. На півдні нашу державу омивають теплі моря – Чорне й Азовське, є в нас чудові гори. Простір землі, заселений українським народом великий. Щоб його перетнути, потрібно пішки йти із заходу на схід 90 днів, долаючи щодня по 30 км.
А зараз ми проведемо вікторину «Чи знаєте ви Україну?»
  1. У якій півкулі знаходиться на карті наша Батьківщина? (У східній).
  2. На якому материку ми живемо? (Євразія).
  3. Які країни межують з Україною на півночі? (Білорусь).
  4. З якою державою Україна межує на сході? (Росія).
  5. Коли країна проголосила свою незалежність? (24 серпня 1991 року).
  6. Де Знаходяться географічний центр Європи? (На території України в Закарпатській області поблизу с. Ділове).
  7. Яка називається найвища вершина Карпат? (Гора Говерла, 2061 м).
  8. Яка найбільша річка в Україні? (Дніпро).
  9. Як називається столиця України? (м. Київ).
  10. Яке найбільше озеро в Україні? (озеро Сасик).
Щороку ви поглиблюєте, збагачуєте новим змістом поняття «Батьківщина». Нещодано поняття «Батьківщина» обмежувалось для вас рідною хатою, де вперше пізнали любов та опіку мами і тата, ласку бабусі, мудрість дідуся, тепло родини. Проминуло раннє дитинство – і вже стежинка від хати повела вас до школи. Саме тут відкрили для себе, що ви не просто діти своїх батьків, а ще й українці, а Батьківщина наша – Україна, велика і прекрасна.
Україна багата на корисні копалини, такі як: нікель, ртуть, титан, боксити, кухонна сіль, сірка, каолін, вогнетривкі глини, облицювальне каміння та інші.
Більша частина території України розташована в західній частині Східноєвропейської рівнини. Завдяки теплому клімату, гарному рельєфу і чорноземам, що є третиною світових запасів, в Україні надзвичайно сприятливі умови для сільськогосподарського виробництва.
В Україні нараховується понад 70 тисяч річок та 20 тисяч озер, 9 мільйонів гектарів країни вкрито лісами, що становить 15% від її площі.
Україна – одна з найбільших держав Європи. За офіційною статистикою на 1 січня 2014 року в Україні проживає 45,5 мільйонів осіб. За цим показником Україна займає 29 місце у світі. Оскільки це велика країна, то живуть у ній люди різних національностей. Поряд з українцями на території України проживають представники понад 100 національностей.
Мова відіграє важливу роль не лише у становленні націй, але й у житті кожної людини, адже слова мають свою енергетику, а отже – чинять вплив на нас із вами.
Українська пісня – це частина духовного життя народу і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідує за ним від дитинства до старості.
А зараз ми разом послухаємо і проспіваємо пісню «Як у нас на Україні»
Слава країни – це не лише її територія, мова, природні багатства, а головне – люди, які своїми здобутками прославляють країну на весь світ. Цього року ми святкуємо 150-річчя від дня народження видатного українського церковного та суспільного діяча Андрея Шептицького, давайте переглянемо короткий мультфільм про його життя.
(перегляд мультфільму "Прилбичі")
У прислів'ях, приказках, крилатих виразах втілені моральні цінності українського народу, які живуть сотні років та висвітлюють найвищу мудрість – як бути Людиною.
IV. Підведення підсумків виховної години.
Цитування вірша Володимира Сосюри "Любіть Україну"
V. Рефлексія
Обговорення вивченого на уроці. Вправа "За що я люблю Україну"
 






Україна багатонаціональна, багатомовна, але Україна єдина. Пам’ятаємо, не забуваємо і цінуємо нашу Батьківщину. Збережемо наш патріотизм, віру та силу духу для наступних поколінь.

Немає коментарів:

Дописати коментар